Lex Lietuva | Gegužės 20 – 24 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Savaitės politinių ir teisėkūros įvykių apžvalgos akcentuoja svarbiausius politinės darbotvarkės įvykius, procesus politinėse partijose bei valdžios institucijose. Apžvalgos rengiamos naudojantis viešais visuomenės informavimo šaltiniais.

Rugpjūčio 14 – 18 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Vyriausybės naujienos

Minimizuojant grėsmes nacionaliniam saugumui, Vyriausybės sprendimu buvo laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus (2 iš 6 Lietuvoje veikiančių) pasienio kontrolės punktai su Baltarusija. Tiek premjerė I. Šimonytė, tiek Prezidentas G. Nausėda teigia, jog atsižvelgiant į saugumo situacijos raidą, kiti sienos su Baltarusija uždarymo klausimai bus priimami kartu su Lenkija ir Latvija.

Naujausi „Spinter tyrimai“ apklausų duomenys rodo, jog Vyriausybės veiklą teigiamai vertina 27,1 proc. respondentų, tuo tarpu neigiamai vertinančių – 66,8 proc. (birželio mėn. neigiamai vertinančių buvo 63,9 proc.).

Seimo naujienos

Naujausi „Delfi“ užsakymu surinkti visuomenės apklausų duomenys rodo – jeigu Seimo rinkimai būtų vykę liepos mėnesio pabaigoje daugiausia balsų (13,3 proc.) gautų Socialdemokratų partija (birželį buvo 12,6 proc.). Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai su 11,8 proc. liktų antroje vietoje (birželį – 8,8 proc.), o trečioje vietoje su 8,4 proc. balsų – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (birželį buvo 7,8 proc.). Toliau rikiuotųsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Liberalų sąjūdis (atitinkamai 8,2 ir 7,3 proc.). Šeštą ir septintą vietas dalintųsi Laisvės (2,9 proc.) bei Laisvės ir teisingumo partijos (2,7 proc.). Pažymėtina, kad lyginant su birželio mėn. duomenimis – abejoms šioms partijoms palaikymas sumažėjo daugiau nei 1 proc., todėl joms didėja rizika neperžengti 5 proc. patekimo į Seimo barjero.

Kitos naujienos

„Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės apklausa parodė, kad 99 proc. apklaustųjų girdėjo apie Vilniuje liepos 11-12 d. vykusį NATO vadovų susitikimą, o 84 proc. mano, kad tokie renginiai yra naudingi. Kartu, 91 proc. teigia, jog didžiuojasi esantys Lietuvos piliečiais, o 89 proc. – palaiko Lietuvos narystę NATO aljanse.

Pasibaigus Elono Šato antrajai kadencijai, Prezidentas G. Nausėda, atsižvelgdamas į premjerės I. Šimonytės teikimą, šešerių metų kadencijai į Konkurencijos tarybą paskyrė Žilviną Klimką.


Norite gauti apžvalgas į savo el. pašto dėžutę? Tuomet užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

{{ errors.email[0] }}

Dėkojame, kad užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį!
Jūsų nurodytu el. paštu išsiuntėme patvirtinimo laišką.