Lex Lietuva | Gegužės 20 – 24 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Savaitės politinių ir teisėkūros įvykių apžvalgos akcentuoja svarbiausius politinės darbotvarkės įvykius, procesus politinėse partijose bei valdžios institucijose. Apžvalgos rengiamos naudojantis viešais visuomenės informavimo šaltiniais.

Spalio 30 – lapkričio 3 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Seimo naujienos

Šią savaitę Seimo nariai įregistravo dar tris pasiūlymus 2024 m. valstybės biudžeto projektui (iš viso bendrai registruoti 42 pasiūlymai), o 14 komitetų jau yra pateikę savo išvadas. Paskutinysis Audito komitetas savo išvadą svarstys lapkričio 6 d. (pirmadienį), o lapkričio 8 d. (trečiadienį) – diskusijos prasidės pagrindiniame Biudžeto ir finansų komitete.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen linkusi manyti, jog naujausi nekilnojamo turto (NT) mokesčio pakeitimų pasiūlymai gali susilaukti palaikymo Seime. Tuo tarpu, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pasigenda keičiamo NT apmokestinimo modelio finansinio poveikio vertinimo. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė savo ruožtu teigia, kad esamomis ekonominėmis aplinkybėmis geriau nepriimti jokių mokestinių pakeitimų, negu tokius kokie yra siūlomi.

Seimas sudarė tyrimo komisiją, kuri iki 2024 m. kovo 10 d. nagrinės galimą kišimosi į 2019 m. Prezidento rinkimus atvejį. Komisijos posėdžiai ir apklausos vyks viešai, o jai vadovaus Seimo narys Vytautas Bakas.

Vyriausybės naujienos

Finansų ministerija Europos Komisijai (EK) pateikė argumentus, kurie leistų išmokėti anksčiau įšaldytą 26 mln. Eur mokėjimą Lietuvai iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF). EK vertinamąjį sprendimą turi priimti per 2 mėnesius.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, jog gynybos biudžetas turėtų būti didinamas, tačiau to reikia siekti ne valstybės skolos sąskaita, o ieškant tvarių finansavimo šaltinių. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas kitąmet planuoja pradėti telkti paramą visuotiniam gynybos mokesčiui, o kaip vieną iš galimų alternatyvų pateikia Estijos pavyzdį, kurioje tam tikslui 2 proc. p. buvo padidintas pridėtinės vertės mokestis.


Norite gauti apžvalgas į savo el. pašto dėžutę? Tuomet užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

{{ errors.email[0] }}

Dėkojame, kad užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį!
Jūsų nurodytu el. paštu išsiuntėme patvirtinimo laišką.