Lex Lietuva | Balandžio 22 – 26 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Savaitės politinių ir teisėkūros įvykių apžvalgos akcentuoja svarbiausius politinės darbotvarkės įvykius, procesus politinėse partijose bei valdžios institucijose. Apžvalgos rengiamos naudojantis viešais visuomenės informavimo šaltiniais.

Balandžio 2 – 5 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Seimo naujienos

Ateities komitetas Vyriausybei siūlys atlikti 2020-2021 m. patvirtintų ilgalaikių Lietuvos teritorinės raidos strateginių dokumentų peržiūrą, juos suderinant su 2023 m. pabaigoje patvirtinta Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“.

Viešojoje erdvėje kilus abejonėms dėl prastesnių pirmųjų 2024 m. mėnesių biudžeto surinkimo rodiklių Seimo Audito komitetas atliko parlamentinę kontrolę. Posėdyje Finansų ministerija informavo, jog pirmųjų metų mėnesių mokesčių surinkimo situacija yra stebima, tačiau yra per anksti daryti apibendrinančias išvadas ar tuo labiau imtis pro-aktyvių veiksmų.

Vyriausybės naujienos

Naujai pareigas eiti pradėjęs Krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas kol kas neatliko jokių pokyčių ministerijos buvusioje politinėje vadovybėje. Viceministrui Žilvinui Tomkui pavesta kuruoti visuotinės gynybos koncepcijos įgyvendinimą, viceministras Renius Pleškys bus atsakingas už Vokietijos brigados dislokavimo ir kitus kariuomenės infrastruktūros plėtros klausimus. Pažymėtina, jog viceministrei Gretai Monikai Tučkutei, kuruojančiai kibernetinį saugumą ir viešuosius pirkimus, bei kanclerei Kristinai Deviatnikovaitei pavedimas eiti pareigas yra laikinas ir bus sprendžiamas ateityje.

Vyriausybė pritarė ir Seimui skubos tvarka svarstyti teikia įstatymų projektų paketą, kuris ženkliai supaprastins ir paspartins stambius gynybos pramonės investicinius projektus. Ministro L. Kasčiūno teigimu šis ir kiti šiuo metu svarstomi teisės aktai iki š.m. liepos mėn. sukurs visiškai naują teisinės bazės pagrindą, atversiantį galimybes tiek tarptautinėms, tiek Lietuvos įmonėms kurti naujas verslo nišas gynybos sektoriuje.

Kitos naujienos

Kandidatas į Prezidentus A. Veryga atsiėmė savo kandidatūrą ir kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Prezidento rinkimuose rems I. Vėgėlės kandidatūrą.

Policijos departamentas, Finansinių nusikaltimų ir tyrimų tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras kartu su Lietuvos bankų asociacija ir asociacija „Fintech Hub LT“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, pagal kurį bus sukurta programinė įranga, įgalinanti teisėsaugos pareigūnus operatyviai teikti užklausas ir gauti duomenis iš Lietuvoje veikiančių kredito, elektroninių pinigų, mokėjimo įstaigų ir bankų.


Norite gauti apžvalgas į savo el. pašto dėžutę? Tuomet užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

{{ errors.email[0] }}

Dėkojame, kad užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį!
Jūsų nurodytu el. paštu išsiuntėme patvirtinimo laišką.