Lex Lietuva | Gegužės 20 – 24 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Savaitės politinių ir teisėkūros įvykių apžvalgos akcentuoja svarbiausius politinės darbotvarkės įvykius, procesus politinėse partijose bei valdžios institucijose. Apžvalgos rengiamos naudojantis viešais visuomenės informavimo šaltiniais.

Liepos 1 – 5 d. politinių ir teisėkūros įvykių apžvalga

Vyriausybės naujienos

Krašto apsaugos viceministro pareigas palieka Žilvinas Tomkus, kuris buvo atsakingas už gynybos politiką ir planavimą, karinį personalą bei strateginę komunikaciją. Ž. Tomkus ministerijoje grįžo dirbti į Karo tarnybos ir personalo departamento direktoriaus pareigas, o apie naująjį viceministrą bus paskelbta atlikus saugumo patikrinimo procedūras.

Kitos naujienos

Parlamentinės partijos pradėjo skelbti 2024 m. spalį Seimo rinkimuose dalyvausiančių atstovų sąrašus ir rinkimų programas:

  • Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vidinis reitingavimas į rinkimų sąrašo viršų iškėlė Lauryną Kasčiūną. Antroje vietoje Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, trečias – Mindaugas Lingė, ketvirta – Gintarė Skaistė, penkta Agnė Bilotaitė. Toliau rikiuojasi Monika Navickienė, Paulė Kuzmickienė, Aistė Gedvilienė, Audronius Ažubalis ir Matas Maldeikis.
  • Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašą turėtų vesti Saulius Skvernelis, antras – Lukas Savickas, trečia sąraše Jekaterina Rojaka, ketvirtas – Linas Kukuraitis, o penktas – Algirdas Butkevičius. Į Europos Parlamentą išrinktas Virginijus Sinkevičius sąraše 141, tačiau S. Skvernelio teigimu – partijai patekus į valdančiosios koalicijos sudėtį V. Sinkevičius būtų linkęs grįžti užimti kurį nors ministro portfelį.
  • Liberalų sąjūdį į Seimo rinkimus ves Viktorija Čmilytė-Nielsen, antruoju numeriu – Virgilijus Alekna, trečiu – Eugenijus Gentvilas, toliau rikiuojasi Edita Rudelienė ir Andrius Bagdonas.
  • Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą į Seimą ves Aurelijus Veryga, kuris partijos sėkmės atveju būtų linkęs atsisakyti Europos Parlamento nario mandato.

Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pareigas pradėjo eiti Saulius Mickus, kuris nuo 1997 m. dirbo SEB banke ir pastaruoju metu ėjo Lizingo departamento direktoriaus bei Rizikos valdymo skyriaus vadovo pareigas.

Viktoras Uspakichas atkūrė narystę Darbo partijoje, tapo laikinuoju partijos pirmininku ir tikėtina ves partiją į Seimo rinkimus.

Regitra nuo liepos 1 d. tapo akcine bendrove ir buvo suformuota valdyba, kurios pirmininke tapo strateginio planavimo ir valdymo ekspertė Orijana Mašalė.


Norite gauti apžvalgas į savo el. pašto dėžutę? Tuomet užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

{{ errors.email[0] }}

Dėkojame, kad užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį!
Jūsų nurodytu el. paštu išsiuntėme patvirtinimo laišką.